Basınçlı Hava Kurutucuları

Devirdaimli (Termal Kütleli) Tip Hava Kurutucuları

Devirdaimli (Termal Kütleli) Tip Hava Kurutucuları

Enerji Tasarrufu

Mikropor Termal Kütleli hava kurutucuları özel bir sıvıyı soğutarak bunu 1oC’deki tankta muhafaza eder. Bu sıvı kurutucunun içerisinde devirdaim yaparak basınçlı havayı soğutur. Bu teknoloji sayesinde ürünün %5 – %95 arası yükte çalıştığı durumlarda ciddi anlamda enerji tasarrufu sağlanır. Bu tasarım termal kütle özelliğine sahip olmayan ve invertörlü kompresöre sahip kurutuculara oranla söz konusu enerji tasarrufu olduğunda daha verimlidir. Ürün üzerinde su + glikol karışımına maruz kalan tüm ekipmanlar ya paslanmaz (ısı eşanjörü tank ve su pompası) ya da alüminyumdur (kurutucu eşanjörü). Bu nedenle üründe hiçbir şekilde paslanma riski yoktur.

daha fazla bilgi

MKE Ekonomi Serisi Hava Kurutucu

MKE Ekonomi Serisi Hava Kurutucu

Çiğlenme Noktası Göstergesi Standarttır

Çiğlenme noktası göstergesi kontrol paneli üzerinde MKE-23 den MKE-5058’e kadar standarttır. MKE-5850’den MKE-12500’e kadar olan ürünlerimizde ise gelişmiş bir kontrol paneli kullanılmaktadır ve bu modellerde ekonomi seçeneği mevcuttur.

Elektrik Kabloları Soğutucu Bölümünden Ayrılmıştır

Kurutucunun soğutucu bölümünde çok az elektrik kablosu bulunmaktadır. Ürünün elektrik panosu dışa açılan ve rahat ulaşım sağlanan bir yerdedir. Ürünün kapaklarını çıkarmadan rahatlıkla ürünün elektrik panosuna ulaşmak mümkündür.

Alüminyum Plaka Eşanjör Standarttır

Düşük basınç düşümü İnce alüminyum plaka tasarımı Geniş ısı transfer yüzeyi alanı Kalın kesitli tank tasarımı sayesinde sağlam Su ayırıcısı en iyi performansı sağlamak için optimize edilmiş olması En iyi performans için tasarlanmış su separatörü.

Scroll Kompresör

Scrool kompresörler verimlidir ve likit şoklarına karşı dayanıklıdır. Enerji tasarrufu için 400 Nm3/saat üzerindeki MKE ve MKP kurutucularda kullanılmaktadırlar.

Kolay erişim / Servis

Plastik kulplu ve vidasız paneller sayesinde soğutucu bileşenlerine kolaylıkla ulaşılabilir. Ürünün bakımı kolaydır ve içerisinde servisler için yeterince çalışma alanı mevcuttur. Servis ekipleri ürün vidalarını geleneksel bir şekilde söküp takmak zorunda kalmadığından zamandan tasarruf ederler.

Dar Alanda Kolayca Sökülüp Takılabilen Yüksek Performanslı Filtre Elementleri

Mikropor kurutucularında basınçlı hava filtre kitleri standart olarak kullanılmaktadır. X elementli filtre (su ayırıcı filtre) 1 mikronluk parçacık büyüklüğüne kadar tahliye eder. Y elementli filtre ise (yağ ayırıcı filtre) 0.01 ppm’e kadar olan yağı tahliye etmek için kullanılır. Filtrelerimiz dar alanda kolayca sökülüp takılabilen özelliği sayesinde servis teknisyenlerinin parça değişimini çok kısa zamanda yapmasına olanak sağlar. Mikropor soğutma tipi kurutucuları saha tecrübesi olan mühendisler tarafından tasarlanmıştır. Bu nedenle Mikropor ürünleri servis kolaylığı konusunda kusursuzdur ve bu özelliği ile pazarda tekdir. Mikropor filtre kitleri 2 element, 2 otomatik tahliye ve 2 viton oring’den oluşur. Bu kitler sayesinde Mikropor ürünleri bir sonraki servise kadar tam performans ile çalışır. Filtre elementleri değiştirilirken mutlaka tahliyelerin de değiştirilmesi gerekmektedir. Çünkü zamanla tahliyeler sürekli maruz kaldıkları toz ve yağdan dolayı özelliğini kaybederler.

Yivli Kaplinler ve Boru Bağlantıları

Basınçlı hava hattı sektöründe genellikle yivli kaplin ve bağlantılar kullanılmaktadır. Bu kaplinler bağlantılarda esneklik ve kolaylık sağlar ve servis teknisyenlerinin işini montaj ve demontaj sırasında oldukça kolaylaştırır. Fazla Suyun Tahliyesi Sistemden kurutucunun giriş filtresine gelen su damlacıkları, filtre tarafından tahliye edilir. İlgili filtre tahliyesi hem manuel hem de otomatik olarak işlev görmektedir. Ürünün tahliyesinin manuel olarak da çalışması, ürünlerin servise gitmesi gerektiği durumlarda, sistemin basıncının alınmasına olanak tanır.

Basınç Düşümü Uyarı Sensörü

Basınç düşümü, basınçlı hava uygulamalarında önem arz eder. Çünkü basınç düşümü demek enerji israfı demektir. Birçok uygulamada yüksek basınç düşümleri nihai ürüne giden havayı azaltmaktadır.Bu kayıp, ilgili basınçlı havayı kullanan makine veya sistemin tam anlamıyla verimli çalışamamasına yol açar. Bu durumda kir ve yağ parçacıkları sistemdeki bir çok bağlantıyı ve benzeri noktayı filtreler de dahil olmak üzere kolaylıkla tıkar. Sistemde yaşanan basınç düşümünü, son kullanıcı ve servis teknisyenlerinin bilmesi önemlidir. Bizim uygulamamızda basınç düşüm sensörü, ürünün filtresinde yer almaktadır. Bu sensör filtre elementinde oluşan basınç düşümünü göstermektedir. Basınç düşümü sisteme zarar verecek noktaya geldiğinde ilgili sensör uyarı verir. Çiğlenme noktası göstergesi ile gelen modellerde ürünün ön panelinde bulunan sistem, ışık ve ses vererek kullanıcıyı uyarır. Gelişmiş kontrol paneline sahip modellerde ise ilgili kullanıcı arayüzü ekranı gerekli uyarıyı yapar. Ürün alarm verdiğinde ürünün filtre elementleri ve tahliyeleri bir servis teknisyeni tarafından değiştirilmelidir.

daha fazla bilgi

MKP Premium Serisi Hava Kurutucu

MKP Premium Serisi Hava Kurutucu

Premium Serisi Özellikleri

 • 3 oC sabit çiğlenme noktası
 • Oldukça düşük basınç düşümü
 • İleri seviye tropikal ortamlara uygun tasarım

Kurutucu, 60 oC maks. giriş ve 55 oC ortam sıcaklığında, R134a soğutucu gazı ve büyük boy kondanseri, ile (tüm seri için) belirlenen debide oldukça rahat çalışmaktadır.

daha fazla bilgi

Yüksek Basınçlı Hava Kurutucu

Yüksek Basınçlı Hava Kurutucu

Mikropor 2001 senesinden bu güne özgün ve patentli soğutmalı tip hava kurutucuları üretmektedir. Dayanıklı, yer tasarrufu sağlayan ve verimli Mikropor hava kurutucuları kısa sürede performans olarak dünya çapında bir standart haline geldiler. Mikropor hava kurutucularının ısı eşanjörlerinin tasarımı eşsiz ve patentlidir. Mikropor kurutucu eşanjörleri kalın, pasivasyon işleminden geçmiş yani korozyona karşı dayanıklı ve mukavemeti yüksek tüplerden imal edilmiştir.

Finli Eşanjör

 • Sektördeki muadillerine oranla 10-20 kat daha fazla yüzey alanı
 • Soğutkanın oluşturduğu soğuk alanın basınçlı hava ile doğrudan teması
 • Hava/hava eşanjörü (economizer) ile separatörün dış bağlantısının olmaması
 • Güçlü ve dayanıklı eşanjör tasarımı
 • Özel korozyon koruması
 • Kusursuz termal yalıtım
 • Az soğutma gazı ihtiyacı

 

Separatör (Ayırıcı) Verimliliği

 • Taban finleri sayesinde çift santrifüjleme
 • Ters basınçlı hava yönü
 • Tahliye edilecek suyun yerçekiminden faydalanması
 • Özel geri dönüş sistemi
 • Sisteme entegre separatör

 

Soğutma Devresi

 • Çift valften (termal ve by-pass) yararlanılarak eşanjör uygun şekilde doldurulur ve sonra eşanjöre azami ısı verilir
 • Olası kaçaklara önlem olarak yüksek güvenlikli kaçak testi yapılır
 • Yüksek kalite, uzun ömürlü bileşenler kullanılmıştır.
 • Çabuk devreye girme ve tepki süresi

 

SCROLL Kompresör

 • Daha iyi güç katsayısı
 • Daha az enerji tüketimi
 • Akışkan şoklarına karşı daha dayanıklı

 

Opsiyonel Dijital İnventörlü SCROLL

 • Kompresör İnventör özelliği sayesinde %10-100 arası güçte çalışabilmektedir.
 • YÜKSEK ENERJİ TASARRUFU

daha fazla bilgi

Yüksek Isı Hava Kurutucuları

Yüksek Isı Hava Kurutucuları

Pek çok kompresör üreticisi piston tipi kompresörlerinde aftercooler kullanmaz. Bu sebeple basınçlı hava, kompresörü, yaklaşık 100oC ısı ile terk eder. Mikropor yüksek sıcaklık girişi ile çalışabilen MH serisi hava kurutucuları, bu yüksek sıcaklığı kurutucunun içinde monte edilmiş aftercooler ile uygun sıcaklığa düşürür.

daha fazla bilgi

Sayfayı paylaş

Bu sayfayı tavsiye et

Tüm alanların doldurulması zorunludur.

Sayfayı paylaş

Tavsiyeniz için teşekkür ederiz!

Tavsiyeniz gönderilmiştir ve kısa sürede yerine ulaşacaktır.


İletişim Formu

Mesaj Gönder

İletişim Formu İletişim Formu

Lütfen tüm alanları doldurunuz!


İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

İletişim Formu İletişim Formu