Kimyasal Hava Kurutucuları

Isıtmalı Tip Kimyasal Hava Kurutucuları

Isıtmalı Tip Kimyasal Hava Kurutucuları

Tamamen otomatik olan kurutuma sistemi motorun atmosferik havayı emip ısıtıcıdan geçirmesi şeklinde çalışır. Bu sıcak hava, kurutma havası ile ters yöndedir. Ürünün gelişmiş olan elektronik kumanda sistemi, çiğlenme noktasını ve ısıtma/rejenerasyonunu ayarlar, bu sayede enerji tasarrufu sağlanır.

 • Çiğlenme noktası ölçümü
 • Bilgisayar kontrolü
 • Durum görüntüleme
 • Alarm göstergesi
 • Basınç göstergesi
 • Uzaktan kumanda
 • Düşük basınç alarmı
 • Minimum Basınç tetkik valfi
 • Asgari basıncın valf yardımıyla ölçülmesi
 • Yüksek basınç anahtarları ve uyarıları
 • Isıtmalı ve ısıtmasız kullanım seçeneği

daha fazla bilgi

Isıtmasız Tip Kimyasal Hava Kurutucular

Isıtmasız Tip Kimyasal Hava Kurutucular

Bu kurutucular temiz ve oldukça kuru basınçlı hava ihtiyacı olan uygulamalar için uygundur. Kurutucular ile birlikte Mikropor giriş ve çıkış filtrelerini de kullanmanız gerekmektedir. Çünkü bu sayede hem basınçlı havanın temiz olduğundan emin olursunuz, hem de ürün içerisindeki nem tutucu korunmuş olur. Ürün üzerinde bulunan güvenilir elektronik kontrolör sayesinde ürünün kusursuz çalışması garanti altına alınmıştır. MDA ısıtmasız tip kimyasal kurutucular özel valfler ve çok kaliteli nem tutucular ile donatılmıştır. Bu özelliklerinin yanı sıra bu ürünler, pazardaki en az basınç düşümüne sahip kimyasal kurutuculardır.

Çalışma Prensibi

Çift tanka sahip bu ürünler, basınçlı havadaki suyu, higroskopik yüksek darbe dayanımına ve geniş yüzey alanı/kütleye sahip olan nem tutucu sayesinde aralıksız olarak ayrıştırırlar. Kurutma işlemi, tanklardan biri basınçlı havayı kuruturken, kurutulmuş havanın %18’i bir orifis aracılığıyla diğer tanka aktarılarak, bu tankın rejenerasyonu ile sağlanır. Rejenerasyonunu sırasında herhangi bir ısıtıcıdan yararlanılmaz. Nem ile doymuş nem alıcının bulunduğu tank atmosferik basınçtaki süper kuru olan havanın yardımıyla kurutulmaktadır. Susturucuların dışarıya havayı atma hızı (istenen çiğlenme noktasına göre) kurutucunun çalıştığı koşula göre ayarlanabilmektedir. Süper kuru olan hava, ıslak nem alıcı ile dolu olan tanka ters yönden hareketle girer ve bu sayede nem tutucudaki daha önce tutulan su ayrıştırılır. MDA tipi kurutucular, tankı değiştirmeden önce basıncı eşitlerler. Hattaki basınç dalgalanmasının oluşması ve nem tutucunun yıpranması böylelikle önlenir. Tekrar nem tutabilecek hale gelen tank, nem tutmaya başlamadan önce yeniden basınçlandırılır. Susturucuların nemi boşalttığı andaki ve yeniden basınçlanma anındaki akım yönü tankta yukarıdan aşağıya doğrudur, oysaki kurutma anındaki hava yönü bunun tam ters yöndedir.

daha fazla bilgi

Modüler Kimyasal Hava Kurutucuları

Modüler Kimyasal Hava Kurutucuları

Mikropor’un yeni modüler serisi kimyasal kurutucuları standart tanklı kurutucuların yarı ağırlığına sahiptir. Bu ürünlerin en büyük kapasitede de olanları bile standart bir kapıdan geçebilmektedir. Mikropor’un yenilikçi Modüler Hava Kurutucuları yüksek kalitede basınçlı hava hizmetini nerede istenirse sağlayabilecek esnekliğe sahiptir.

Mikroporun Modüler kimyasal kurutucuları kozmetik açıdan oldukça estetiktir. Bu nedenle bu ürünler çok temiz ve nezih yerlerde de kullanılabilir. 5 m3/saatten 400 m3/saate kadar ve -40oC’den -70oC’ye (opsiyonel) kadar olan ürün çeşitliliği sayesinde ürün birçok ihtiyaca hitap etmektedir. Ürünü çalışır vaziyete getirmek için sadece giriş ve çıkış bağlantılarını yapıp ürünün elektriğe bağlamak yeterlidir. Yüksek mühendislik ürünü giriş valfi ve çıkış manifolt tasarımı ile Mikropor sektördeki en düşük basınç düşümüne sahip kurutucuyu sunmaktan gurur duyar.

Yeni modüler kimyasal kurutucular, kalitesi kanıtlanmış geleneksel kurutucu prensipleri ile en yeni teknolojiyle birleştirerek emsalsiz bir verimlilik, esneklik sağlar ve dünyaca bilinen Mikropor güvenilirliğini temiz, kaliteli ve kuru havayı uygulamalarınıza taşır.

daha fazla bilgi

Sayfayı paylaş

Bu sayfayı tavsiye et

Tüm alanların doldurulması zorunludur.

Sayfayı paylaş

Tavsiyeniz için teşekkür ederiz!

Tavsiyeniz gönderilmiştir ve kısa sürede yerine ulaşacaktır.


İletişim Formu

Mesaj Gönder

İletişim Formu İletişim Formu

Lütfen tüm alanları doldurunuz!


İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

İletişim Formu İletişim Formu