MKE Ekonomi Serisi Hava Kurutucu

Mikropor Hava Kurutucuları MKE Ekonomi Serisi

Çiğlenme Noktası Göstergesi Standarttır

Çiğlenme noktası göstergesi kontrol paneli üzerinde MKE-23 den MKE-5058’e kadar standarttır. MKE-5850’den MKE-12500’e kadar olan ürünlerimizde ise gelişmiş bir kontrol paneli kullanılmaktadır ve bu modellerde ekonomi seçeneği mevcuttur.

Elektrik Kabloları Soğutucu Bölümünden Ayrılmıştır

Kurutucunun soğutucu bölümünde çok az elektrik kablosu bulunmaktadır. Ürünün elektrik panosu dışa açılan ve rahat ulaşım sağlanan bir yerdedir. Ürünün kapaklarını çıkarmadan rahatlıkla ürünün elektrik panosuna ulaşmak mümkündür.

Alüminyum Plaka Eşanjör Standarttır

Düşük basınç düşümü İnce alüminyum plaka tasarımı Geniş ısı transfer yüzeyi alanı Kalın kesitli tank tasarımı sayesinde sağlam Su ayırıcısı en iyi performansı sağlamak için optimize edilmiş olması En iyi performans için tasarlanmış su separatörü.

Scroll Kompresör

Scrool kompresörler verimlidir ve likit şoklarına karşı dayanıklıdır. Enerji tasarrufu için 400 Nm3/saat üzerindeki MKE ve MKP kurutucularda kullanılmaktadırlar.

Kolay erişim / Servis

Plastik kulplu ve vidasız paneller sayesinde soğutucu bileşenlerine kolaylıkla ulaşılabilir. Ürünün bakımı kolaydır ve içerisinde servisler için yeterince çalışma alanı mevcuttur. Servis ekipleri ürün vidalarını geleneksel bir şekilde söküp takmak zorunda kalmadığından zamandan tasarruf ederler.

Dar Alanda Kolayca Sökülüp Takılabilen Yüksek Performanslı Filtre Elementleri

Mikropor kurutucularında basınçlı hava filtre kitleri standart olarak kullanılmaktadır. X elementli filtre (su ayırıcı filtre) 1 mikronluk parçacık büyüklüğüne kadar tahliye eder. Y elementli filtre ise (yağ ayırıcı filtre) 0.01 ppm’e kadar olan yağı tahliye etmek için kullanılır. Filtrelerimiz dar alanda kolayca sökülüp takılabilen özelliği sayesinde servis teknisyenlerinin parça değişimini çok kısa zamanda yapmasına olanak sağlar. Mikropor soğutma tipi kurutucuları saha tecrübesi olan mühendisler tarafından tasarlanmıştır. Bu nedenle Mikropor ürünleri servis kolaylığı konusunda kusursuzdur ve bu özelliği ile pazarda tekdir. Mikropor filtre kitleri 2 element, 2 otomatik tahliye ve 2 viton oring’den oluşur. Bu kitler sayesinde Mikropor ürünleri bir sonraki servise kadar tam performans ile çalışır. Filtre elementleri değiştirilirken mutlaka tahliyelerin de değiştirilmesi gerekmektedir. Çünkü zamanla tahliyeler sürekli maruz kaldıkları toz ve yağdan dolayı özelliğini kaybederler.

Yivli Kaplinler ve Boru Bağlantıları

Basınçlı hava hattı sektöründe genellikle yivli kaplin ve bağlantılar kullanılmaktadır. Bu kaplinler bağlantılarda esneklik ve kolaylık sağlar ve servis teknisyenlerinin işini montaj ve demontaj sırasında oldukça kolaylaştırır. Fazla Suyun Tahliyesi Sistemden kurutucunun giriş filtresine gelen su damlacıkları, filtre tarafından tahliye edilir. İlgili filtre tahliyesi hem manuel hem de otomatik olarak işlev görmektedir. Ürünün tahliyesinin manuel olarak da çalışması, ürünlerin servise gitmesi gerektiği durumlarda, sistemin basıncının alınmasına olanak tanır.

Basınç Düşümü Uyarı Sensörü

Basınç düşümü, basınçlı hava uygulamalarında önem arz eder. Çünkü basınç düşümü demek enerji israfı demektir. Birçok uygulamada yüksek basınç düşümleri nihai ürüne giden havayı azaltmaktadır.Bu kayıp, ilgili basınçlı havayı kullanan makine veya sistemin tam anlamıyla verimli çalışamamasına yol açar. Bu durumda kir ve yağ parçacıkları sistemdeki bir çok bağlantıyı ve benzeri noktayı filtreler de dahil olmak üzere kolaylıkla tıkar. Sistemde yaşanan basınç düşümünü, son kullanıcı ve servis teknisyenlerinin bilmesi önemlidir. Bizim uygulamamızda basınç düşüm sensörü, ürünün filtresinde yer almaktadır. Bu sensör filtre elementinde oluşan basınç düşümünü göstermektedir. Basınç düşümü sisteme zarar verecek noktaya geldiğinde ilgili sensör uyarı verir. Çiğlenme noktası göstergesi ile gelen modellerde ürünün ön panelinde bulunan sistem, ışık ve ses vererek kullanıcıyı uyarır. Gelişmiş kontrol paneline sahip modellerde ise ilgili kullanıcı arayüzü ekranı gerekli uyarıyı yapar. Ürün alarm verdiğinde ürünün filtre elementleri ve tahliyeleri bir servis teknisyeni tarafından değiştirilmelidir.
MKE Ekonomi Serisi Hava Kurutucu
  • TANIM
Tanım

Kompakt Tasarım

Mikropor kurutucuları oldukça güvenilir, verimli olmanın dışında uygun fiyatlıdırlar. Mikropor kurutucuları çok küçük alanlarda bile rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mikropor kurutucuların içinde standart olarak gelen filtreler servis teknisyenleri ve son kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlar, çünkü kurutucunun giriş ve çıkışına ayrıca başka bir filtre bağlamaya ve borulama yapmaya gerek yoktur. Mikropor kurutucuları kullandığı bu bütünleşmiş filtreler sayesinde zaman kazanılır, borulama maliyeti ve alandan tasarruf edilir. Kompakt tasarım ayrıca nakliye sırasında tasarruf ve kolaylık sağlar.

TEKNİK BİLGİLER

  • Teknik Bilgiler

MKE Teknik Özellikler

Sayfayı paylaş

Bu sayfayı tavsiye et

Tüm alanların doldurulması zorunludur.

Sayfayı paylaş

Tavsiyeniz için teşekkür ederiz!

Tavsiyeniz gönderilmiştir ve kısa sürede yerine ulaşacaktır.


İletişim Formu

Mesaj Gönder

İletişim Formu İletişim Formu

Lütfen tüm alanları doldurunuz!


İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

İletişim Formu İletişim Formu